Dlaczego powinieneś kierować się swoją reputacjąSłowo "reputacja" kojarzy się zazwyczaj z pozytywnymi konotacjami. Jednak w biznesie nie zawsze tak jest. Reputacja firmy może być mieczem obosiecznym, szczególnie dla mniejszych firm, które polegają na lokalnych klientach i dostawcach. Sposób, w jaki zarządzasz swoją reputacją, będzie miał bezpośredni wpływ na to, jak postrzegają Cię klienci. Niezależnie od tego, czy jest to recenzja online czy osobista rekomendacja, reputacja firmy jest czymś, co należy traktować poważnie. Nie minie wiele czasu, zanim klienci zauważą wszelkie czerwone flagi i w rezultacie zaczną unikać Twojej firmy. Jeśli chcesz zbudować firmę, która odniesie sukces i będzie trwała, to sensowne jest zainwestowanie w ochronę reputacji firmy tak wcześnie, jak to możliwe. Mając to na uwadze, oto trzy sposoby, aby poprowadzić swoją reputację we właściwym kierunku...

Bądź transparentny wobec swoich klientów

Podczas gdy niektóre firmy mogą być w stanie uciec od trzymania swoich klientów w niewiedzy, jest mało prawdopodobne, abyś odniósł sukces stosując tę strategię. Bycie przejrzystym dla swoich klientów jest kluczem do ochrony swojej reputacji. Konsumenci chętniej kupują od marek, którym ufają, a najlepszym sposobem na zdobycie tego zaufania jest bycie otwartym i szczerym. Jeśli masz problemy z zaspokojeniem potrzeb swoich klientów, możesz o tym mówić otwarcie. Przejrzystość jest dobra, ale ważne jest, aby upewnić się, że nie przesadzasz z obietnicami lub nie bagatelizujesz kwestii, o których klienci powinni wiedzieć. Jeśli obiecujesz jedną rzecz, a potem wycofujesz się ze swojego słowa, klienci to zauważą. Jeśli mówisz, że zapewnisz doskonałą obsługę klienta, ale nie wywiązujesz się z tej obietnicy, możesz spodziewać się podobnej reakcji.

Zaangażuj się w wyjątkową obsługę klienta

Jak już mówiliśmy, kluczem do budowania silnej reputacji firmy jest bycie uczciwym wobec klientów, ale powinno to wykraczać poza oferowany produkt lub usługę i dotyczyć sposobu prowadzenia działalności. Jeśli jeszcze nie jesteś zaangażowany w zapewnienie wyjątkowej obsługi klienta, teraz jest czas, aby zacząć. Aby mieć pozytywny wpływ na reputację firmy, obsługa klienta powinna być najwyższym priorytetem. Jeśli nie jesteś w stanie realizować zamówień lub odpowiadać klientom w sposób terminowy i uprzejmy, twoja reputacja ucierpi w rezultacie. Jeśli Twoja obsługa klienta jest do bani, możesz spodziewać się, że klienci będą zostawiać negatywne recenzje. Jeśli nie będziesz w stanie sprostać ich potrzebom, będą zmuszeni szukać pomocy gdzie indziej. Możesz uniknąć tych problemów, inwestując w swój zespół obsługi klienta.