Co musisz wiedzieć o aranżacji kącika wypoczynkowego?Odpoczynek pod chmurką, w otoczeniu zieleni, to jedna z największych korzyści płynących z posiadania domu. Planujesz urządzić w ogrodzie miejsce do siedzenia? Chcesz stworzyć przytulne miejsce, w którym przyjemnie jest przebywać? Niezależnie od tego, czy masz duży taras, czy mały ogródek przy domu szeregowym, możesz stworzyć funkcjonalne miejsce do siedzenia, w którym cała rodzina będzie mogła cieszyć się pogodą. Przeczytaj niektóre z naszych wskazówek.

Wybór odpowiednich mebli wypoczynkowych

Wygodne i funkcjonalne meble ogrodowe technorattan to podstawa udanego wypoczynku i dobrej organizacji przestrzeni w miejscu do siedzenia. Na co należy zwrócić uwagę? Wybierz meble, które są wielofunkcyjne i łatwe do utrzymania w czystości. Przykładem są meble ogrodowe z technorattanu, które obejmują zestawy składające się z narożnika, foteli i stolika kawowego. Mebel ten doskonale nadaje się na południową drzemkę lub relaksujący wieczór z przyjaciółmi. W weekend można tam zjeść kolację lub śniadanie.

Warto wiedzieć, że meble ogrodowe z technorattanu należą do najbardziej niewymagających mebli zewnętrznych. Jest odporny na warunki atmosferyczne, takie jak promieniowanie UV, deszcz lub wiatr. Są one również łatwe do czyszczenia: Do usunięcia zabrudzeń wystarczy wilgotna ściereczka. Ich elegancki wygląd, przywodzący na myśl ciepło i naturalność wikliny, dodaje przytulności kącikowi wypoczynkowemu, a uniwersalny design i możliwość wyboru spośród wielu wariantów kolorystycznych sprawiają, że doskonale sprawdzą się zarówno w nowoczesnych, jak i rustykalnych aranżacjach.

Tworzenie przytulnej atmosfery

Strefa relaksu powinna zachęcać do pozostania w niej na dłużej. W tym momencie do gry wchodzą akcesoria, które dodają charakteru całemu zestawowi i sprawiają, że relaks pod chmurką jest wyjątkowo przyjemny. Co warto kupić?

Po pierwsze, tekstylia. Dodają one miękkości i koloru oraz pozwalają uzyskać wymarzony efekt wizualny i funkcjonalny. Poduszki, które można położyć na sofie lub fotelach, to podstawa: dzięki nim odpoczynek z książką lub gazetą jest bardzo wygodny. Możesz wybrać stonowane kolory, aby uzyskać minimalistyczny i nowoczesny efekt. Można również wybrać kolorowe poduszki z motywami orientalnymi, które stworzą atmosferę boho i będą ładnie kontrastować z zielenią. Na poduszki warto wybrać ciepły koc na chłodniejsze wieczory. Inne tekstylia, które warto dodać, to podkładki pod talerze, dywaniki zewnętrzne lub zasłony zapewniające prywatność na tarasie.

Pamiętaj o oświetleniu

Jeśli nie chcesz, aby po zmroku miejsce do siedzenia pogrążało się w ciemności, a wieczorem chciałbyś w nim przebywać, powinieneś zainstalować odpowiednie oświetlenie. Modne obecnie girlandy i sznury żarówek szczególnie dobrze eksponują zieleń ogrodu, a wieczorem tworzą przytulną atmosferę. Warto wybierać urządzenia zasilane energią słoneczną, dzięki którym można również wykorzystać część energii słonecznej. W tym celu można wybrać centralne światło na stole i kilka reflektorów w ogrodzie.