Masz problem z łupieżem, nadmiernym wypadaniem włosów lub przetłuszczaniem się skóry głowy? W niektórych wypadkach dobrze dobrany szampon i odżywka to za mało! Jeśli minimalizm kosmetyczny się u ciebie nie sprawdza, a twoje włosy wymagają więcej uwagi, spróbuj uzupełnić rutynę pielęgnacyjną o dodatkowe preparaty. Ratunkiem dla problematycznych kosmyków może okazać się wcierka. Sprawdź, dlaczego warto zainteresować się tym specyfikiem i jak prawidłowo go używać.
Wcierka – ważny kosmetyk w świadomej pielęgnacji włosów
Wcierka do włosów to kosmetyk pielęgnacyjny znany od dawna. Nasze babcie przygotowywały wcierki z naparów ziołowych i innych naturalnych składników. Obecnie w sklepach można znaleźć gotowe produkty o starannie skomponowanym składzie dedykowane różnym typom włosów. Wcierki posiadają wodną lub oleistą konsystencję, która ułatwia prawidłową aplikację produktu. Jak sama nazwa wskazuje, specyfik należy wcierać bezpośrednio w skórę głowy, aby dostarczyć jej cennych składników odżywczych. Głównym zadaniem wcierki jest wzmocnienie cebulek włosów, przyśpieszenie ich porostu oraz regulacja pracy gruczołów łojowych. Wcierki mogą działać także nawilżająco i łagodząco, dlatego chętnie sięgają po nie posiadaczki wrażliwej, skłonnej do podrażnień i przesuszonej skóry głowy.
Jak stosować wcierkę do włosów, aby osiągnąć najlepsze rezultaty?
Jeśli twoja dotychczasowa rutyna pielęgnacyjna obejmowała wyłącznie mycie i nakładanie odżywki, możesz nie wiedzieć, jak się używa wcierki do włosów. Prawidłowa technika jest jednak niezbędna, by kosmetyk mógł zadziałać z całą mocą. Wcierkę należy aplikować tuż przed myciem włosów lub zaraz po nim na suchą bądź wilgotną skórę głowy. Aby produkt dokładnie wniknął w skalp, rozdziel włosy u nasady za pomocą dłoni lub aplikatora, a następnie nałóż wcierkę prosto na odsłoniętą skórę. Wykonaj delikatny masaż, przez kilka-kilkanaście minut wcierając produkt w skalp kolistymi ruchami. Wcierkę pozostaw na skórze tak długo, jak zaleca producent. Zazwyczaj kosmetyk należy spłukać po upływie od 30 minut do 2 godzin. Niektóre wcierki można pozostawić na skalpie przez całą noc.
Prawidłowe używanie wcierki do włosów - o czym jeszcze warto pamiętać?
Aby spotęgować dobroczynne działanie wcierki przed aplikacją kosmetyku możesz wykonać peeling skóry głowy. W ten sposób pozbędziesz się martwego naskórka i pobudzisz krążenie krwi, co pozwoli składnikom aktywnym lepiej wniknąć w skalp. Jeżeli chcesz widocznie poprawić kondycję swoich włosów, stosuj wcierkę regularnie. Najlepiej nakładać ją na skórę codziennie przez około 3-4 tygodnie. Taka ilość czasu jest potrzebna, by zahamować nadmierne wypadanie włosów i zauważyć na głowie nowe baby hair. Systematyczność to klucz do sukcesu w świadomej pielęgnacji! Pamiętaj też, że kosmetyk powinien być dobrany do twoich indywidualnych potrzeb. Inne składniki złagodzą podrażnienie skóry, a inne - odbiją włosy u nasady czy przyśpieszą ich porost. Upewnij się, że wybrana przez ciebie wcierka jest odpowiednia dla twojego typu włosów i ewentualnych problemów skórnych.
- Zewnętrzny materiał partnerski