image430 65cff

Każdemu z nas wakacje kojarzą się z dobrym okresem, dzięki któremu możemy wypocząć i nabrać siły do dalszego działania. Niestety większość z nas nie bierze pod uwagę niebezpieczeństwa jakie może spowodować alkohol, dlatego warto o tym pamiętać i w odpowiedni sposób się zabezpieczyć. Jednym z najlepszych rozwiązań na zabezpieczenie się przed ewentualnymi problemami będzie zabranie na urlop alkomatu. To niewielkie urządzenie pozwala w łatwy i szybki sposób sprawdzić stan trzeźwości wielu osobom.

Pamiętaj o kalibracji alkomatu!

Urządzenia do pomiaru stanu trzeźwości są bardzo czułe na wszystkie substancje oraz czynniki zewnętrzne. W przypadku modeli jakie oferuje neomaniak.pl są sensory półprzewodnikowe, w przypadku których niezbędna jest kalibracja, która według specjalistów powinna odbywać się mniej więcej co około sześć miesięcy. Nie ma znaczenia fakt, że w odstępie ostatnich kilku miesięcy mogliśmy nie używać alkomatu, w takim wypadku również należy przeprowadzić przywrócenie ustawień fabrycznych czujnikom czyli kalibrację. Z kolei gdy zdarzyło się nam używać go znacznie częściej powinniśmy zwiększyć częstotliwość wykonywania takiej czynności w celu zmniejszenia marginesu błędu dokonywanego przez czujniki. Aby tego dokonać będzie trzeba udać się do odpowiedniego specjalisty posiadającego przyrządy pozwalające na wykonanie takiego działania, które nie jest bardzo drogim interesem. Będzie nas to kosztować zaledwie kilkadziesiąt złotych, a w dodatku nie będziemy zmuszeni umawiać się na długie terminy lecz praca zostanie wykonana na miejscu.

Jak należy przechowywać taki sprzęt?

Z pewnością jednym z wątpliwych pytań jest pytanie dotyczące przechowywania owego wyposażenia. A więc w momencie gdy zdecydujemy się na zakup jednego z wielu modeli alkomatu po pierwsze należy zapewnić sobie odpowiednie miejsce w którym nie będzie wilgoci. Wilgoć jest bardzo szkodliwa dla czujników i może spowodować ich rozregulowanie, tak samo jak zmienna temperatura. Warto więc uwzględnić również miejsce pod kątem utrzymującej się temperatury o jednakowych wartościach. Gdy spełnimy te dwa podstawowe wymagania możemy być niemal pewni że żywotność będzie znacznie dłuższa, a my będziemy mogli cieszyć się jego sprawnością przez wiele miesięcy a nawet lat. Ostatnim elementem układanki jest wyżej wspomniana kalibracja zawartych w środku czujników, mogą one ulec łatwemu rozregulowaniu nawet w przypadku kiedy nie będziemy wyciągać alkomatu z szafki. Powinna być ona przeprowadzana raz na kilka miesięcy, a nieco więcej w przypadku częstszego stosowania.