Prezenty dla dziecka - czym kierować się przy wyborze?W ciągu każdego roku nie brakuje okazji, by obdarować najbliższych prezentami. Dobrze dobrany upominek wywołuje wielki uśmiech na twarzy obdarowanej osoby oraz radość darczyńcy. Wybór odpowiedniego prezentu nie zawsze jest jednak prosty. Dylematy pojawiają się zwłaszcza podczas poszukiwania gadżetu dla dziecka w wieku przedszkolnym. Co wziąć pod uwagę podczas zakupów, by uszczęśliwić każdego malucha?

Zabawki dopasowane do wieku

Wybór prezentu dla dziecka to nie lada wyzwanie nawet dla rodziców kilku pociech. Nic więc dziwnego, że osoby, które na co dzień rzadko mają styczność z maluchami, drżą na samą myśl o kupnie zabawki dla kilkulatka. Cały proces nie musi być jednak trudy, wystarczy skorzystać z kilku przydatnych wskazówek. Jakich?

Przede wszystkim należy dopasować prezent do umiejętności pociechy. Idealne zabawki dla 5-latka nie sprawdzą się bowiem u 2 czy 3-latków. Produkty na sklepowych półkach posiadają specjalne oznaczenia wiekowe pozwalające zawęzić krąg poszukiwań. Aby jednak mieć pewność, że podarunek nie zostanie szybko zapomniany i będzie odpowiedni dla dziecka warto zapytać rodziców o to, z czym maluch radzi sobie najlepiej. Na podstawie tych informacji będziemy w stanie wybrać idealne zestawy klocków, puzzli czy kolorowanek.

Prezent zgodny z zainteresowaniami

Dopasowanie zabawki do wieku i umiejętności to bardzo ważny czynnik przy wyborze prezentu dla dziecka. Nie gwarantuje on jednak 100% sukcesu. Na co jeszcze należy więc zwrócić uwagę?

Niezwykle istotne są zainteresowania pociechy. Już kilkuletnie dzieci mają swoje ulubione zabawy, książki czy bajki. U niezwykle aktywnych maluchów sprawdzą się hulajnogi czy dostosowane do wzrostu rowerki. Młodzi amatorzy nieco spokojniejszych zajęć zachwycą się kolorowymi puzzlami oraz książkami. Przyszli kucharze oszaleją na punkcie mobilnej kuchni czy lodziarni, w których przygotować można skomplikowane posiłki i desery dla całej rodziny. Małych majsterkowiczów zachwyci zaś warsztat z narzędziami, których nie powstydziliby się dorośli. Wybór prezentu zgodny z zainteresowaniami dzieci sprawi, że będzie on w użyciu przez długie miesiące.

Kupno zabawki dla dziecka to dość trudne i absorbujące zajęcie. Półki w sklepach aż uginają się bowiem od kolorowych i różnorodnych produktów. Wzięcie pod uwagę wieku, umiejętności oraz zainteresowań pociechy sprawi jednak, że szybko znajdziemy produkt zapewniający doskonałą zabawę na długi czas.