Co przechowywać w spiżarni

Spiżarnia to pomieszczenie, które powinno pojawić się w każdym domu. Dzięki niej nasze życie staje się dużo prostsze i bardziej uporządkowane. Możemy w niej przechowywać zarówno jedzenie jak i środki pierwszej potrzeby. Aby jak najlepiej wykorzystać przechowywanie żywności, powinieneś wiedzieć, co masz i co możesz przechowywać w spiżarni. Inwentarz spiżarni to lista wszystkich przedmiotów, które są przechowywane w spiżarni. Pomaga określić, jakich artykułów brakuje, a które można zastąpić podobnymi produktami. Jeśli chcesz, aby twoja spiżarnia była dobrze zaopatrzona, ważne jest, abyś poświęcił na to trochę czasu chociaż dwa razy w roku. Dzięki regularnemu sprawdzaniu stanu zapasów żadna sytuacja Cię nie zaskoczy!

Co trzymać w domu w sytuacjach awaryjnych

Awaryjny zestaw żywności to świetny sposób na przygotowanie się na wypadek sytuacji kryzysowej. Obejmuje żywność, która wystarczy na co najmniej trzy dni. Najważniejszą częścią twojego zestawu jest woda, więc upewnij się, że masz jej również dużo. Apteczka powinna zawierać bandaże, gazę i inne przedmioty, które mogą pomóc w przypadku drobnych skaleczeń i zadrapań. Zestaw karmy dla zwierząt domowych powinien zawierać wystarczającą ilość karmy dla twojego zwierzaka, a także transporter lub skrzynię, aby nie poluzowały się w przypadku nakazu ewakuacji lub katastrofy. Przede wszystkim wyznacz sobie co gdzie trzymasz w spiżarni, dzięki temu unikniesz ukrycia się jednego przedmiotu za drugim. Ułatwi Ci to też szukanie poszczególnych rzeczy potrzebnych w danym momencie. Warto zaopatrzyć się w produkty suche typu kasze, ryże, makarony, mąkę i suche drożdże, które mogą się przydać w sytuacjach kryzysowych. Również posiadanie butelkowanej wody jest gwarantem bezpieczeństwa. W spiżarni możemy przechowywać również warzywa, marchew lub ziemniaki będą się w niej dobrze czuły. Również suszone zioła czy owoce zachowają w niej dłużej swoją świeżość.

Dobrze zaopatrzona śpiżarnia

Jest tak wiele powodów, aby zaopatrzyć się w odpowiednie rzeczy w swojej spiżarni. Możesz uniknąć stresu związanego z wyczerpaniem się składników pod koniec pracowitego tygodnia lub dwóch. Nie będziesz też musiał sobie ciągle zaprzątać głowy co powinieneś kupić i czy na pewno masz potrzebne Ci składniki w domu. Zaoszczędzisz również pieniądze, ponieważ nie będziesz musiał kupować tak często. Posiadanie dobrze zaopatrzonej spiżarni to łatwy sposób na zapewnienie, że Twoja rodzina zawsze ma to, czego potrzebuje do szybkich posiłków!